Pro krmení štěňat francouzských buldočků platí stejná pravidla jako pro ostatní plemena. Minimálně první měsíc po odchodu od původního chovatele je vhodné krmit štěně buldočka krmivem stejným jako to, kterým bylo krmeno dosud - proto, aby nebyl přechodem na novou značku krmení dále stupňován stres, kterému je každé štěně v této situaci vystaveno.Většině psů vyhovují dobré značky suché granulované směsi , které obsahují vyvážené živiny pro každou životní etapu psa. Buldočci nejsou výjimkou, i když mohou mít poněkud citlivější zažívání. Doporučit lze krmiva značky PRO PAC, která jsou nabízena ve škále od granulí pro štěňata, juniory, dospělé jedince i seniory, přes výživné granule pro gravidní a kojící feny až po granule bez tuku pro redukční dietu. Francouzští buldočci špatně reagují zejména na chemické konzervační prostředky a někteří také na bílkoviny obsažené v hovězím mase. Není to pravidlem, ale tyto látky mohou způsobovat citlivějším jedincům kožní problémy, alergie a průjem. Lze proto podávat granule z jehněčího nebo krůtího masa, které obsahují namísto klasických konzervačních prostředků vitamín E, působící jako přírodní konzervant. Francouzský buldoček by neměl mít ve stravě vyšší obsah bílkovin, protože ty mohou u některých psů vyvolávat hyperaktivitu.
Ve specializovaných prodejnách se prodávají také mražené kompletní masové směsi , obsahující rovněž všechny živiny nutné pro správný vývoj psa. Rozhodně není vhodné podávat suché granule a mražené masové směsi současně. I když někteří odborníci (E. Verhoef) uvádějí, že čerstvé maso prospívá střevní flóře, může být někdy pro chovatele obtížné zajistit dlouhodobě a v dostatečné míře stálý přísun odpovídající směsi. Vlastní příprava krmení je sice teoreticky možná, ale nelze zajistit vyváženost všech složek v pro psa optimální míře. Větší chyby ve výživě jsou patrné i na srsti. Dobře živený pes musí mít srst hustou, jemnou a lesklou.Štěňata francouzských buldočků mají velmi malý žaludek a jejich strava musí být proto rozdělena na pět až šest dávek. S postupujícím věkem počet dávek snižujeme až na jednu možnou, ale u buldočků je vhodné ponechat dvě dávky denně: prázdný žaludek u nich navozuje pocit nevolnosti, který kompenzují požíráním trávy.
Množství stravy, kterou buldočkovi poskytneme, není striktně určeno. Dokonce i psi stejně staří, stejně vážící a se stejnou pohybovou aktivitou mohou mít různé nároky co do množství krmiva. Přitom právě toto plemeno mívá sklony k obezitě, což neprospívá ani jeho zevnějšku, ani jeho zdraví. Pokud lze psovi jen obtížně nahmatat žebra, je třeba snížit denní dávky krmení asi o pětinu. Jestliže se po dvou týdnech stav nezlepší, příděl se musí znovu zredukovat. Případné žadonění o potravu lze omezit přidáním zelených vařených fazolek do jídla, a to i granulovaného, protože ty naplní psovi žaludek, ale nebude po nich dále tloustnout.
Někteří chovatelé se u francouzských buldočků setkávají naopak s nechutí k jídlu. Pokud podobná vybíravost není výchovný prohřešek, kdy chovatel namísto odmítnutých granulí předkládá chutnější stravu, nebo pokud nejde o štěně ve věku mezi čtvrtým a šestým měsícem (kdy se vyměňuje mléčný chrup a psi trpívají nechutenstvím), může jít o problém, se kterým je lépe zajít k veterináři.
zdroj: Roninka blog